zaujimavosti 0 Zobrazení

Tisícky Švédov si do tela vkladajú mikročipy

Vo Švédsku si tisíce ľudí implantovali čip, ktorý nahrádza doklady
od Pavol 2018-10-08
 

Znie to ako nejaký scenár pre sci-fi, ale je to bohužiaľ realita!  Vo Švédsku začali ľuďom do tela - konkrétne do ľavej ruky implantovať mikročipy.

Technologické inovácie začali za posledné roky naberať veľkú rýchlosť, a možno kým sa ľudstvo spamätá môže byť neskoro. Digitálny svet začína rozpínať svoje chápadlá do každého aspektu našich každodenných životov. Jeho neoddeliteľnou súčasťou sú však vraj podľa odborníkov aj miniatúrne RFID čipy.

Vo Švédsku sa zdá, že sú ľudia nachylnejší sa nahovoriť asi načokoľvek keďže si tu viac ako 3000 ľudí dobrovoľne nechalo do ruky implantovať mikročip. Jeho veľkosť je asi približne ako zrnko ryže. Vďaka nemu už nemusia nosiť karty na otváranie dverí, niektoré doklady alebo lístky na vlak - všetko sa to ukladá do mikročipu.


zdroj: Business Insider

Vloženie čipu do ľudského tela sa nazýva „biohacking“ a ide o vylepšovanie našich schopností. Čipy sa implantujú podľa správ podobne, ako je to pri tetovaní. Z väčšej ihly pod kožu putuje čip a podľa už očipovaných osôb to nie je bolestivé. Jednoducho zacítite štipnutie - a to je všetko. Týmto spôsobom sa implantujú tieto typy čipov už od roku 2015.

Pokračovanie na ďalšej strane...

loading...
Predchádzajúci článok Za viac ako 30 rokov sa takto zmenila Anna zo zeleného domu!
Nasledujúci článok Máte radi sladké? Pozor sladkosti môžu zhoršiť stav pamäti!