zdravie 0 Zobrazení

Máte radi sladké? Pozor sladkosti môžu zhoršiť stav pamäti!

Sladkosti môžu zhoršiť stav pamäti
od Pavol 2018-10-08
 

Ak sa vám zdá, že príliš často zabúdate a nie ste si schopní zapamätať mená, dátumy alebo časy schôdzok, spozornite. Na vine totiž môže byť úplne obyčajná vec. Sladkosti. Pochutiny, na ktorých je ľahké spôsobiť si závislosť, sú častým problémom obéznych ľudí. Podľa najnovších prieskumov ale dokonca aj zhoršujú pamäť.

Štúdia v časopise Neurology poukázala na fakt, že ľudia s vysokou hladinou cukru v krvi majú často problémy s pamäťou. Vedci sa zamerali na populáciu s priemerným vekom 63 rokov, ktorí netrpia cukrovkou. Dobrovoľníci, ktorí mali nadváhu, užívali tri a viac alkoholických nápojov denne, boli z výskumu vylúčení ešte pred jeho začiatkom.

Ľudia holdujúci sladkým pochutinám v pamäťových testoch pohoreli. V porovnaní s tými, ktorí sa hriešnym cukrom vyhýbajú, dokonca úplne zlyhali.

Na základe toho vedci zistili, že udržiavaním nízkej hladiny cukru v tele znateľne pomáhame nášmu mozgu.

"Naša stratégia je znižovať príjem kalórií a zvyšovať fyzickú aktivitu. Jedine tak môžeme predísť problémom s pamäťou, a to predovšetkým v staršom veku," uviedla doktorka Agnes Floel z fakultnej nemocnice Charité v Berlíne.

Pokračovanie na ďalšej strane...

loading...
Predchádzajúci článok Tisícky Švédov si do tela vkladajú mikročipy
Nasledujúci článok Sitkom Susedia si polepšil v sledovanosti