zaujimavosti 1,715 Zobrazení

Budete prekvapení aké predmety sa vyučujú na školách po celom svete

V čom sú odlišné od tých na Slovensku?
od Pavol 2018-10-12
 

Škola je miestom, kde sa väčšina teenagerov rozhodne, čomu sa chcú venovať vo svojom živote. Ale školy v jednotlivých krajinách majú rôzny prístup k pozorovaniu talentov detí.

Máme pre vás zoznam krajín a opísané predmety, ktoré sa v danej krajine na školách vyučujú:

USA

  • Povinné predmety na základnej škole sú aritmetika, čítanie a písanie, úvod do prírodných vied a miestnej histórie.
  • Stredoškolské predmety zahŕňajú matematiku, jazyk, prírodné vedy (kombinovanú chémiu, biológiu a fyziku), spoločenské vedy (dejiny) a telesnú výchovu. Okrem toho existuje široká ponuka mimoškolských aktivít, ako je psychológia, forenzná činnosť, žurnalistika, rétorika, rezbárstvo, keramika, varenie atď.
  • Povinnými predmetmi na strednej škole sú matematika, literatúra, prírodné vedy (jeden rok chémie, jeden rok biológie a jeden rok fyziky), spoločenské vedy (dejiny a štátna štruktúra), telesná výchova. Existuje aj niekoľko voliteľných predmetov, ako je herectvo, telesná výchova, anatómia, štatistika, počítačové vedy, environmentálne technológie, cudzie jazyky, maliarstvo, sochárstvo, fotografie, film, divadlo, orchester, tanec, počítačová grafika, web design, žurnalistika, spracovanie dreva alebo opravy automobilov. Zoznam sa môže líšiť v závislosti od školy.

Izrael

  • Študijné plány základnej školy zahŕňajú hebrejčinu, matematiku, tanakh (hebrejskú bibliu), históriu, geografiu, prírodné štúdiá, angličtinu, hudbu, kreslenie, rytmické a telesné vzdelávanie. Existujú voliteľné predmety vybrané učiteľom ako robotika, triky a cirkusové umenie, divadlo, choreografia alebo veterinárne štúdium.
  • Na vyššej strednej škole si študenti samy vyberajú smer vzdelávania. Môžu študovať cudzie jazyky, chémiu, fyziku, biológiu, hudbu, biotechnológiu, dizajn, divadlo, kriminológiu, psychológiu, ekonómiu, vinárstvo atď. Tiež je možné získať turistický servis alebo účtovníctvo spolu so školským diplomom.

Japonsko

  • V dejinách základnej školy študujú japonský jazyk (nielen v modernej podobe, ale aj stredovekej a starovekej), kaligrafiu, poéziu, aritmetiku, prírodné štúdiá, sociálne štúdiá (etika, história, etiketa), hudbu, výtvarné umenie, a domácnosť.
  • Na strednej škole získavajú ďalšie predmety ako IT, prírodné vedy (fyzika, chémia, biológia, geológia), základy bezpečnosti života, história, angličtina (s rodeným hovorcom) a niekoľko špeciálnych voliteľných predmetov.
  • Na vyššej strednej škole majú okrem predchádzajúcich predmetov aj dve špecializácie: humanitné alebo prírodné vedy. Hlavným cieľom štúdia je vstup do vysokých škôl, a preto si žiaci sami vyberajú ostatné predmety. Napríklad to môže byť poľnohospodárstvo, priemysel, obchod, rybolov, lekárska príprava, blahobyt, cudzie jazyky atď.

Pokračovanie na ďalšej strane...

loading...
Predchádzajúci článok Katolíci v Poľsku sú pohoršení filmom, ktorý momentálne beží v kinách!
Nasledujúci článok Na Farme vydržal iba 4 dni!