zdravie 0 Zobrazení

Ak spíte počas leta pri zapnutom ventilátore, toto vás zaujme!

Aké to má účinky na vaše zdravie?
od Pavol 2018-10-13
 

Ak nie ste leňoch, zyknutý na spánok za každých okolností, snažiť sa zaspať v letných horúčavach je veľmi ťažké. Buď obetujete svoju prikrývku, spíte vedľa okna alebo ste fanúšikom neustáleho prebúdzania sa celkom prepotený. S týmito pocitmi sa určite trápi počas horúčav každý z nás. 

Cez deň sa dokážete schladiť studenou vodou, zmrzlinou či pri bazéne. Čo však v noci, keď si potrebujete oddýchnuť. Mnoho z nás si zapína cez noc ventilátor, ale odborníci varujú, že to zrejme nie je prospešné pre zdravie.

Podľa odborníka na zdravý spánok Marka Reddicka ventilátor v spálni má svoje výhody aj nevýhody. Medzi jednoznačné výhody ventilátora patrí napríklad kontrolovaná teplota vzduchu a jeho neustála cirkulácia. Okrem toho, zvuk, ktorý ventilátor vydáva, by sa dal označiť za biely šum, teda za zvuk, ktorý by vám mal dopomôcť k pokojnejšiemu spánku. Nevýhod je však zdá sa viac. Jednou z najväčších nevýhod pre fanúšikov ovievania sa ventilátorom je tendencia vyvolávať alergické reakcie v dôsledku množstva prachu a peľu, ktoré sa môžu dostať do vašich sínusov.

Pokračovanie na ďalšej strane...

loading...
Predchádzajúci článok Po vyčistení najšpinavšej pláže sa po 20 rokoch vrátili aj korytnačky
Nasledujúci článok Muž opustil nevestu pred oltárom