zaujimavosti 1,097 Zobrazení

Väčšina investorov Facebooku sa chce zbaviť Marka Zuckerberga

Návrh je do značnej miery symbolický, keďže Zuckerberg má absolútnu kontrolu nad správnou radou s väčšinou hlasovacích práv.
od Pavol 2018-10-18
 

Veľkí investori Facebooku, vrátane štátných úradníkov, tlačia na vylúčenie Marka Zuckerberga ako predsedu predstavenstva spoločnosti.

Návrh je do značnej miery symbolický, pretože Zuckerberg má absolútnu kontrolu nad výborom. Ale prichádza v ťažkej dobe pre Facebook, pretože narušenie bezpečnosti narúša spoločnosť a podnecuje otázky okolo firemného dohľadu.

Zástupcovia organizácie žiadali, aby sa vo Facebooku konečne oddelila funkcia riaditeľa a predsedu predstavenstva, keďže momentálne obe zastáva Zuckerberg a nikto nemá dostatok právomocí na intenzívnejšiu kontrolu.

"Nezávislý predseda predstavenstva je dôležitý pre záchranu Facebooku z tohto neporiadku a obnovenie dôvery u Američanov a investorov," povedal Stringer.

Podobné návrhy na získanie hlasovacieho práva už boli vykonané skôr, hoci žiadny z nich nebol schválený. O poslednom návrhu sa bude hlasovať na nasledujúcej schôdzi akcionárov Facebooku v budúcom roku.

Hovorca Facebooku to odmietol komentovať.

zdroj: https://www.cnbc.com/2018/10/17/public-fund-investors-want-mark-zuckerberg-out-as-chairman.html

loading...
Predchádzajúci článok Situácie medzi ženou a mužom sú niekedy vtipné
Nasledujúci článok Aké auto sa k vám najviac hodí podľa horoskopu?