zdravie 15,779 Zobrazení

Revolúcia pre zubárov: Kazy v puse rozpustí špeciálny gél za 2 minúty

Žiadne ďalšie bolestivé vŕtanie zubov a strach z návštevy zubnej ordinácie!
od Pavol 2018-10-19
 

Nový dentálny gél Brix 3000 sľubuje úľavu pre pacientov zubných ordinácií. Podľa výrobcu gél odstráni zubný kaz bezbolestne a do dvoch minút. Potom stačí len pridať plombu a je to!

Brix3000 je dentálny výrobok, ktorý je navrhnutý špeciálne pre netraumatické odstraňovanie zubného kazu, to znamená bez použitia anestézie a so zníženou potrebou vŕtania. 

Stačí ak zubár povrch zubu mechanicky otvorí a gél aplikuje priamo na kaz, kde ho nechá pôsobiť po dobu dvoch minút. Nastáva proteolýza na infikovaných kolagénových vláknach dentínu, ktorá zmäkčí tkanivo a pripraví ho tak na odstránenie.

Prácu s preparátmi na tomto princípe učíme študentov a sú schválené. Nie vždy sa zaobídeme bez takzvanej vŕtačky, pretože môže byť potrebné upraviť sklovinu a podobne, "povedal portálu TN.cz prezident Českej stomatologickej komory Roman Šmucler.

Brix 3000 funguje na základe vysoko koncentrovaného Papain, čo je prírodný enzým, ktorý sa nachádza v tropickom ovocí papája. Enzým rozpúšťa zubný kaz a podľa výrobcu je vhodný pre deti aj tehotné matky. Na použitie nevyžaduje ani žiadne anestetiká.

Gél pôsobí iba na infikovanú časť a akonáhle gél „narazí“ na zdravú časť dentínu, resp. dreňové tkanivo, prestáva účinkovať, stráca svoju enzymatickú schopnosť kvôli prítomnosti a1- antitrypsínu, antiproteázy prítomnej vo všetkých tkanivách živých organizmov.

Video, ako sa aplikuje nájdete na ďalšej strane...

loading...
Predchádzajúci článok Luis Fonsi prichádza s novou skladbou 'Imposible'
Nasledujúci článok Prekvapenie roka: Kali & IMT SMILE prichádzajú s novým hitom: Poď so mnou