zdravie 0 Zobrazení

Ak si vytrhávate chĺpky z nosa, tak to nerobte!

Chĺpky v nose majú dôležitú funkciu pre ľudské zdravie
od Pavol 2018-10-21
 

Predstavte si situáciu: máte naplánovanú dôležitú obchodnú schôdzku, alebo idete na rande a pozriete sa do zrkadla a všimnete si, že z nosa vám vyčnieva jeden malý chlp.

Čo urobíte?

S najväčšou pravdepodobnosťou ho bezohľadne vytrhnete pinzetou. My máme pre vás dôvody, prečo by ste to nemali robiť, a aký majú význam chĺpky v nose.

Odstránenie chĺpkov

Naše telo je veľmi zložitý systém a je navrhnutý tak, aby každý jeho prvok zohral svoju úlohu. Preto všetko, čo na sebe máme, má nejakú funkciu. Rovnako aj chĺpky v nose plnia svoju dôležitú funkciu: chránia dýchacie cesty pred prachom a nečistotami, ktoré sa vznášajú vo vzduchu.

Chĺpky v nose zablokujú cestu ku všetkému, čo by mohlo poškodiť naše dýchacie cesty. Okrem toho chĺpky v nose blokujú cestu k rôznym baktériám a vírusom. Toto je obzvlášť dôležité pre ľudí so slabou imunitou. A pre každú osobu v obdobiach epidémie. Možno ani netušíte, koľkokrát vás chĺpky v nose zachránili pred vírusmi.

Je to prirodzený filter, ktorý jednoducho nemožno zničiť. Za veľkými chĺpkami máme ešte niekoľko menších chĺpkov. Ich úlohou je zachytiť škodlivé baktérie a malé častice nečistôt. V nosovej dutine sú obalené hlienom a vďaka kýchnutiu sa z tela ľahko vylučujú. Teraz si predstavte, že tento filter nemáte.

Pokračovanie na ďalšej strane...

Predchádzajúci článok Túto hádanku uhádne len 1 z 5 ľudí
Nasledujúci článok Šokujúci a nečakaný krok Dary Rolins