zaujimavosti 0 Zobrazení

Ako môžete zničiť život svojho dieťaťa, keď sa rozhodnete byť neverný svojmu partnerovi

Ako môže nevera ovplyvniť psychológiu dieťaťa po celý život.
od Pavol 2018-10-21
 

Psychológovia naznačujú, že zdravá rodinná štruktúra je ideálnym prostredím pre výchovu dieťaťa a že ich nerozvážne konanie rodičov môže navždy narušiť ich život, najmä keď sú mladí. Podľa štúdie, pri viac ako 1/3 z manželstiev, partneri priznali podvádzanie a z nich 35%, ktorí boli neverní, pripustili, že by to urobili znova. 

Rodičia si niekedy nie sú schopní uvedomiť následky svojich krokov pre svoje rodiny, a že svojími rozhodnutiami môžu zničiť životy svojich detí

Ako môže nevera ovplyvniť psychológiu dieťaťa po celý život.

1. Obviňujú sa

Deti majú tendenciu obviňovať seba, keď vidia, že ich rodina sa rozpadá. Je to preto, lebo im chýba emočná zrelosť a nedokážu od seba oddeliť svojich rodičov; tak nesprávne konanie svojich rodičov považujú za svoje vlastné.

Majú pocit, že sú nehodné lásky a náklonnosti, pretože ich rodičia neprejavujú lásku a náklonnosť k sebe navzájom. To sa potom stáva pre nich normou, a oni pokračujú absorbovať vinu, keď vyrastajú s pocitom, že odňatie lásky v ich rodine je niečo, čo spôsobili.

2. Stanú sa neverní v dospelosti

Deti zvyknú vo väčšine ísť v stopách svojich rodičov a dokonca opakujú ich zlé rozhodnutia, pretože tie sú im tie najznámejšie! Podľa klinického psychológa 55% detí, ktorých rodičia boli neverní, sa tiež stali nevernými v dospelosti. Je to preto, lebo deti vnímajú svojich rodičov ako svojich hrdinov a vzory. V ich mysli, to, čo rodič robí, je "správna" vec; tak oni vyrastajú s pocitom, že nevera je prijateľné správanie, aj keď vedia, že nie je.

Pokračovanie na ďalšej strane...

loading...
Predchádzajúci článok Šokujúci a nečakaný krok Dary Rolins
Nasledujúci článok Kollárovci prišli s novou pesničkou