zdravie 0 Zobrazení

10 návykov, ktoré vám neprospievajú

Ktoré z týchto návykov sa týkajú aj vás? Zbavte sa ich pre vaše dobro!
od Igor 2018-10-23
 

Keď premýšľame o zlých návykoch, zvyčajne máme na mysli niečo ako fajčenie alebo jedenie nezdravého jedla, ale niektoré zvyky majú mnohí z nás a ani si neuvedomujeme, že robia pre nás niečo zlé alebo obťažujú ľudí okolo nás. 

Ukázalo sa, že niektoré z vašich každodenných návykov by vám mohli spôsobiť viac škody ako dobrého, v článku vás zoznámime s tými desiatimi najbežnejšími, ktoré ľudia vykonávajú vedome alebo si to ani neuvedomujú.

1. Nosenie nevhodného oblečenia počas spánku

Spanie v šatách naozaj nie je dobrý nápad. Tesné tričká môžu ovplyvniť krvný obeh a nakoniec budete príliš unavený a nepríjemný. Dokonca aj keď sa neprebudíte, narušíte kvalitu spánku. Preto je oveľa vhodnejšie spať nahý alebo vo voľnom oblečení. Aj chlapi by mali uprednostniť nočnú košeľu pred pyžamom. TAkto vytvoríte podmienky, aby sa vaše telo uvoľnilo a doprajete mu dokonalý oddych.

2. Čistenie zubov príliš silným tlakom

Môže sa zdať, že ak kefku pritlačíte nadmernou silou na zuby, dôjde k ich dokonalejšiemu vyčisteniu, ale to nie je úplne správne. Aplikujte dostatočný tlak, aby ste cítili štetiny zubnej kefky na ďasnách. Ak tlakom zubnej kefky rozdrvíte štetiny, je to príliš veľký tlak a mohlo by dôjsť k poškodeniu ďasien a skloviny.

3. Multipráca - robíte viac vecí v rovnakom čase

Stereotyp, na ktorý si zvykajú viaceré ženy, nie je úplne správny. V jednom okamihu sa snažia vykonávať viacero činností súčasne. Podľa výskumu to však dokážu plnohodnotne vykonávať asi len 2% obyvateľov. Takže to neskúšajte, pokiaľ si nie ste úplne istí, že patríte medzi tieto 2%. Radšej sa zamerajte na jednu vec a urobte ju poriadne,  a čoskoro zistíte, že vaša účinnosť sa zlepšila.

Pokračovanie na ďalšej strane ...

loading...
Predchádzajúci článok Spomínate si na tohto mládenca zo šou Najväčší víťaz? Takto vyzerá dnes!
Nasledujúci článok Skvelý vynález: Budík, ktorý vás prebudí vôňou kávy