zdravie 3,004 Zobrazení

Čistá voda - výhra pre vaše zdravie aj peňaženku

Prezradíme vám, ako prospeje vášmu zdraviu pitie obyčajnej čistej vody
od Igor 2018-10-26
 

Voda je u ľudí v civilizoaných krajinách druhým najobľúbenejším nápojom. Nie je to však veľmi dobré umiestnenie, keď si uvedomíte, že na prvom mieste sú rôzne sladené sýtené nápoje.

Sladené nápoje totiž vášmu telu nielenže neprospievajú, ale priamo mu ubližujú. Je dokázané, že spôsobujú celý rad vážnych zdravotných problémov. Ponúka sa teda otázka: Čo by sa stalo s vaším telom, ak by ste všetky nápoje nahradili obyčajnou čistou vodou?

Čistá voda je pre naše telo najzdravšia

Nájsť odpoveď na túto otázku sa ujal známy lektor zdravého životného štýlu Chris Bailay, ktorý vykonal mesiac trvajúci výskum ohľadom výhradného pitia čistej vody.

Jednoduchšie a rýchlejšie chudnutie

Pitie čistej vody namiesto sladených nápojov znamená zníženie kalorického príjmu o toľko kalórií, koľko by ste spálili, ak by ste denne behali 8 km. Nie je to úžasné? Pitie vody je určite jednoduchšie ako taký 8 kilometrový beh.

Zrýchlenie metabolizmu a zvýšenie energetickej úrovne

Dva poháre vlažnej vody vypitej ráno na lačno vám zrýchlia metabolizmus až o 25%. Budete mať tak počas dňa oveľa viac energie, a navyše začnete spaľovať veľké množstvo telesného tuku.

A aké sú ďalšie výhody pitia vody namiesto sladených nápojov? Na to sa pozrite na ďalšej strane...

loading...
Predchádzajúci článok Koktavý to má ťažké v práci
Nasledujúci článok 11 neuveriteľných faktov o batérií tvojho mobilu, o ktorých ste nevedeli