sport 903 Zobrazení

FC Barcelona rozstrieľala Real Madrid

El Clásico skončilo debaklom, Barcelona zahanbila biely balet pred celým svetom!
od Pavol 2018-10-28

FC Barcelona zvíťazila v nedeľňajšom El Clasicu doma nad Realom Madrid jednoznačne 5:1.

Real Madrid nevyhral päť ligových zápasov za sebou a z deviatej priečky stráca na lídra Barcelonu už 7 bodov.

Hetrik v tomto stretnutí strelil Luis Suarez

Barcelona začala silne a ovládla držanie lopty. Trvalo len jedenásť minút na strane trenéra Ernesta Valverde, aby jeho zverenci otvorili skóre. Jordi Alba dostal dlhý pas od Rakatića na ľavú stranu, ten vnikol do šestnástky a spätnou prihrávkou medzi dvoch hráčov Realu našiel presne Coutinha, ktorý otvoril skóre.

Raphael Varane vo vlastnej šestnástke trafil zozadu do lýtka Suareza a rozhodca po využití sytému VAR nariadil penaltu. Sám faulovaný Suarez ju premenil prudkou strelou k pravej žrdi. Barcelona viedla do prestávky 2:0.

Real Madrid vošiel do druhej polovice hry s obnovenou silou a znížil skóre na polovicu, keď Marcelo nakoniec skóroval na 2:1. Real Madrid tlačil ďalej a o päť minút neskôr mohol vyrovnať, no Luka Modrić z dobrej pozície trafil iba ľavú žrď súperovej bránky.

O pár minút sa Roberto a Suarez opäť spojili. Španiel si vybral Suareza s perfektnou krížnou prihrávkou o hlavičkou Suarez zvýšil na 3:1. V demontáži Realu pokračovala Barcelona aj v 83. minúte, keď zakončil lobom rýchly protiútok svojho tímu. Piaty gól do deravej obrany Realu ešte v 87. minúte pridal Arturo Vidal.

Najlepšie momenty z tohto fantastického zápasu pre Barcelonu nájdete na ďalšej strane...