zaujimavosti 0 Zobrazení

8 svetových rekordov, o ktorých ste zrejme netušili

Tieto svetové rekordy vás dostanú!
od Pavol 2018-10-31
 

Jedlo je jedným z potešení, najmä pokiaľ ide o dezerty. Našli sme pre práve vás tieto svetové rekordy v príprave jedál.

1. Najväčšia pizza na svete

Kto by nemiloval pizzu, ale to čo sa podarilo vyrobiť talianským šéfkuchárom je rekord. Talianski šéfkuchári pripravili najväčšiu pizzu na svete s rozmermi 1 261,65 štvorcových metrov, bola bezlepková a tak aj veľmi zdravá, a bola vyhlásená za najväčšiu pizzu na svete. Kuchári doručili pizzu každému, kto si ju vyžiadal, dokonca priniesli pizzu do sirotincov a opatrovateľských domov. Pizza urobila radosť každému.

2. Misa cereálií

Toto je najväčšia misa s cereáliami, ktorá vážila až 1589,4 kilogramov. Časť z nich bola venovaná nemocniciam, ďalšia časť bola rozdelená ľuďom, ktorí čakali na svetový rekord.

3. Šiška

Toto je ďalšia delikatesa, ktorá sa zapísala do knihy rekordov. Pripravili 90 000 šišiek, ktoré boli rozdelené medzi ľudí s nízkym príjmom.

4. Čokoláda

Čokoláda je jednou z najznámejších sladkostí na planéte a títo cukrári vytvorili najväčšiu čokoládovu tabuľku na svete, merala 142,32 štvorcových metrov, vyzerá to lahodne, čo poviete?

5. Špagety

Taliansko opäť prekvapilo; Talianske jedlo sa vyznačuje tým, že je celosvetovo chutné a podobne ako pizza, špagety sú jednou z lahôdok, ktoré ľudia zbožňujú. Najväčšie špagety boli vyrobené zo 7.900 kilogramov lahodných cestovín. Boli venované azylovým domovom v Taliansku.

6. Bagel

Táto poľská pochúťka, ktorá dobila Spojené štáty a celý svet, má tiež svoje obrovské exponenty. Najväčší bagel na svete vážil 393,7 kilogramov, keď kuchári prelomili rekord, rozdelili bagel medzi okoloidúcich v meste New York.

7. Najväčší čapák

Ak si radi s priateľmi vyrazíte na čapované pivo, predstavte si, že si vypýtate 2082 litrov piva do najväčšieho krígelu na svete. Tento rekord bol prezentovaný na veľtrhu piva.

8. Zmrzlinový kužeľ

Dokonalý liek v horúcom počasí; zmrzlina dokáže poblázniť každého. Na tento zmrzlinový kužeľ použili viac ako 1080 litrov zmrzliny, ktorá bola rozdelená medzi každého, kto prešiel ulicou.

zdroj: https://www.vuntu.com/2018/01/8-records-mundiales-que-no-sabias-que.html

Predchádzajúci článok Dieťa nikdy v živote nejedlo cukor, takto vyzerá dnes!
Nasledujúci článok Apple bude konkurenciou pre Netflix, a sprístupní vlastnú bezplatnú streamingovú službu