sport 1,613 Zobrazení

Obrovský škandál otriasa futbalovými základmi

Manchester City a PSG porušili pravidlá finančného fair play, krylo ich aj UEFA
od Pavol 2018-11-03
 

Manchester City a Paríž Saint-Germain systematicky porušili pravidlá finančného fair play a Gianni Infantino, podobne aj UEFA, chránili obe nové šokujúce odhalenia.

Teraz vedúci FIFA, Infantino bude v dôsledku týchto nových informácií pod silným tlakom. Nové nezrovnalosti vo futbalových únikoch odhalili v nemeckých novinách Der Spiegel, ktoré túto správu publikovali.

Podľa dokumentácie získal parížsky klub podvodne 1,8 miliardy eur od katarskej vlády, čo malo viesť k vylúčenie PSG z Ligy Majstrov. Preto by mohlo byť ohrozené pokračovanie hráčov Neymara a Kylian Mbappeho, ktorí by mohli byť dokonca dotiahnutí do klubu podvodom.

Michel Platini, ktorý v roku 2012 predsedal UEFA, sa zúčastnil na dohode s Nasserom Al-Khelaifim a jeho dôverníkom Jean-Claude Blancom.

Manchester City sa mal previniť aj pri vysvetľovaní financovania zo sezóny 2013/2014 s organizáciou Qatar Tourism Authority. Kluby dokonca viackrát porušili dopredu určený rozdiel medzi príjmami a výdavkami pri prestupoch hráčov.

Momentálne je tak jedným z podozrivých práve Gianni Infantino. Terajší šéf FIFA pôsobil v dotknutých rokoch práve v štruktúrach UEFA a na internet unikla aj mailová komunikácia s Manchestrom City, v ktorej Infantino sľubuje, že bude bojovať za čo najnižší trest pre anglický klub.

zdroj: https://www.marca.com/en/football/international-football/2018/11/02/5bdc966a22601db41a8b4595.html

 

 

loading...
Predchádzajúci článok Neuveriteľný čin pilota: opitý chcel riadiť lietadlo!
Nasledujúci článok Ibi Maiga chce preraziť na Youtube, jeho prvé video vás zaručene pobaví!