zaujimavosti 1,585 Zobrazení

V Humennom otvorili zrekonštruovaný futbalový štadión

Moderným štadiónom sa môžu pýšiť obyvatelia Humenného. Futbalová aréna má najmodernejšie vybavenie za vyše dva milióny eur.
od Pavol 2018-06-24
 

Pri príležitosti otvorenia zrekonštruovaného futbalového štadióna v Humennom trávnik zaplavili stovky detí aj rodičov. V meste, kde má futbal silnú tradíciu veria, že mladí futbalisti sa raz opäť vrátia do prvej ligy.

Výstavba futbalového štadióna stala vyše dva milióny eur. Slovenský futbalový zväz (SFZ) mestu poskytol nové tribúny v hodnote 750 000 eur. Štadión má kapacitu 1800 fanúšikov. Rekonštrukcia futbalového štadióna začala pred troma rokmi. Ten starý museli zbúrať a opätovne postaviť nový.

Mesto má totiž podľa jej ďalších slov športovú ulicu, na ktorej sa nachádzajú kúpalisko, športová hala či zimný štadión, ale aj tento futbalový stánok.

"Ak sme chceli futbalový štadión postaviť na pôvodnom mieste, čím sme chceli mať túto ulicu zachovanú, musel byť zbúraný a opätovne postavený," vysvetlila primátorka mesta Jana Vaľová.

Po novom sú k dispozícii dve tribúny, v rámci ktorých je vybudovaný aj VIP či novinársky sektor.

V 90. rokoch hralo Humenné v najvyššej Slovenskej futbalovej lige. V septembri 1996 si tedajší Chemlon Humenné zahral pred 14-tisíc ľuďmi s AEK Atény. Na otváraní štadiónu bol aj Ján Kozák.

Pozrite si reportáž, ktorú priniesla televízia JOJ.

 

zdroj: humenne.sk, joj.sk

loading...
Predchádzajúci článok Takto dnes vyzerá 10 slávnych detí z 90tich rokov
Nasledujúci článok Československá desaťkoruna, ako dnes vyzerajú dievčence z tejto bankovky?