pribehy 0 Zobrazení

Príbeh 5-ročného chlapčeka, ktorý prehral boj s rakovinou, to čo povedal matke pred smrťou vás chytí za srdce

Zákerná choroba ako je rakovina sa bohužiaľ nevyhýba ani malým deťom a tie sú nútené v tak útlom veku zažívať niečo, čo by nemali nikdy poznať.
od Pavol 2018-11-14
 

Zákerná choroba ako je rakovina sa bohužiaľ nevyhýba ani malým deťom a tie sú nútené v tak útlom veku zažívať niečo, čo by nemali nikdy poznať.

V jednom z posledných rozhovorov s jeho matkou Charlie Proctor, 5-ročný britský chlapec so zriedkavým nádorom, sa ospravedlnil svojej matke. "Mami, je mi to ľúto." 

Po dvoch rokoch boja proti rakovine chlapček nakoniec zomrel v piatok 9. novembra.

Príbeh dostal krajinu a svet - vrátane speváčky Pink, ktorá darovala takmer 12 000 eur na pomoc dieťaťu.

Vystrajajúci a usmievajúci sa, takým bol Charlie Proctor.

Amber Schofield a Ben Proctor mali svoje prvé dieťa, Charlieho, ktorý sa narodil 24. apríla 2013. Charlie sa narodil v Accrington, Lancashire (Veľká Británia) s neuveriteľnými 4,9 kg. Bol silné a robustné dieťa. 

1. februára 2016 sa všetko zmenilo: vo veku iba 3 rokov bol Charliemu diagnostikovaný nádor pečene.

Správnym názvom tejto choroby je hepatoblastóm, veľmi zriedkavý nádor, ktorý postihuje najmä deti do 3 rokov.

Počas dvoch rokoch Amber Schofield a Ben Proctor urobili všetko, čo bolo v ich silách, aby zachránili svojho syna. Ale nič nepomohlo, aby nádor ustúpil.

Situácia sa tento rok výrazne zhoršila. "Charlie má iba 2 týždne na dýchanie, 14 dní na svete, 336 hodín, aby strávil so svojou malou sestrou, malou sestrou, ktorú nebude môcť vidieť," uviedla jeho matka Amber Schofield na kapitolovej facebookovej stránke Charlieho.

Na dovolenke v Grécku Proctor dostal správu, ktorú žiaden otec nikdy nechce počuť: V jatočnej pečeni sa objavili ďalšie nádory - a sú tam medzi dvoma až šiestimi týždňami. 

Pokračovanie na ďalšej strane...

loading...
Predchádzajúci článok Obľúbené parfumy slávnych žien
Nasledujúci článok Silný vývar z kostí má veľmi priaznivé účinky na naše zdravie