zdravie 0 Zobrazení

Silný vývar z kostí má veľmi priaznivé účinky na naše zdravie

Vývar z kostí predstavuje jeden z najobľúbenejších trendov v oblasti zdravej výživy a domácej medicíny.
od Pavol 2018-11-14
 

Vývar z kostí predstavuje jeden z najobľúbenejších trendov v oblasti zdravej výživy a domácej medicíny. Ľudia ho jedia kvôli chudnutiu, zlepšenie zdravia kože a tiež ako kĺbovú výživu alebo liek proti chrípke a nachladnutiu.

Vývar z kostí vzniká, ako názov napovedá, pomalým varením kuracích alebo hovädzích kostí a spojivových tkanív. Obsahuje množstvo dôležitých vitamínov a minerálov, ktorých nedostatkom ľudia stravujúci sa nespravným spôsobom stravovania často trpia.

Aké živiny obsahuje?

Vývar z kostí je bohatým zdrojom živín, ktoré majú skvelý prínos pre ľudské zdravie. Obsahuje bielkovinu kolagén, aminokyseliny (najmä glycín), radu dôležitých minerálov a tiež glukosamín a chondroitín, ktoré zlepšujú výživu kĺbov a pomáhajú pri liečbe artrózy, zápalových ochorení kĺbov i bolesti.

Pozitívne účinky vývaru

Protizápalové účinky: Vďaka obsahu glycínu môže mať vývar z kostí určité protizápalové a antioxidačné účinky.

Chudnutie: Čistý vývar z kostí obsahuje veľmi málo kalórií, ale napriek tomu vás dokáže dobre zasýtiť. Pravdepodobným dôvodom je obsah bielkovinovej želatíny (vznikajúce varením kolagénu), ktorá vyvoláva pocit sýtosti.

Zdravé kĺby: Vývar z kostí obsahuje glukosamín a chondroitín, ktoré preukázateľne zlepšujú zdravie kĺbov a zmierňujú prejavy artrózy.

Zdravé kosti: Vývar z kostí obsahuje rad prvkov a živín, ktoré sú dôležité pre zdravie kostí, vrátane vápnika, horčíka a fosforu.

Spánok a funkcie mozgu: Užívanie aminokyseliny glycínu pred spaním preukázateľne zlepšuje spánok a fungovanie mozgu.

Pokračovanie na ďalšej strane...

loading...
Predchádzajúci článok Príbeh 5-ročného chlapčeka, ktorý prehral boj s rakovinou, to čo povedal matke pred smrťou vás chytí za srdce
Nasledujúci článok Doplňte, čo chýba na obrázku, a odhalíme vašu schopnosť užívať si život