zaujimavosti 0 Zobrazení

8 neuveriteľných príbehov o vzniku symbolických logov hollywoodskych filmových štúdií

Odhaľte tajomstvá loga najväčších filmových štúdií na svete.
od Pavol 2018-11-19
 

Pravdepodobne ste niekedy možno premýšľali o tom, odkiaľ pochádzajú logá filmových štúdií. Kto bol jeho tvorcom, odkiaľ táto myšlienka pochádza, ako vyzeralo pred tým, ako dostalo svoju súčasnú podobu. Ak áno, tak potom máme logá najslávnejších filmových spoločností a ich históriu, takže sa nakoniec odhalí každé malé tajomstvo.

1. Dreamworks Animation

Na začiatku filmov produkovaných spoločnosťou Dreamworks, môžeme vidieť chlapca, ktorý sedí na mesiaci a loví udicou. V roku 1994 sa Steven Spielberg, Jeffrey Katzenberg (známy režisér Disneyho) a producent hudby David Geffen rozhodli zriadiť nové filmové štúdio. Spočiatku chceli počítačom vytvorený obraz človeka, ktorý loví na mesiaci. Autor vizuálnych efektov Dennis Muren, ktorý potom pracoval spoločne so Spielbergom, trval na tom, aby logo urobili ručne. Takže požiadal ilustrátora Roberta Hunta, aby vytvoril konečný obrázok. Keď Steven Spielberg videl svoju prácu, on sa jednoducho zamiloval a rozhodol sa, že ho jeho novo vytvorená spoločnosť použije. Najzaujímavejšie je, že dieťa sediace na Mesiaci je William Hunt, teda Robertov syn. Dokončenie loga trvalo 3 mesiace.

2. Paramount Pictures

Adolph Zukor, Jesse L. Lasky a W. W. Hodkinson založili v roku 1912 spoločnosť Paramount Pictures.  Podľa niektorých teórií, logo Paramount Pictures pochádza zo spomienok z detstva spriaznených spoločníkov Williama Wadswortha, keď strávil mladosť v horách Utah Ben Lomond.  

Pôvodné logo predstavovalo horu s 24 hviezdami, ktoré ju obklopovali. Hviezdy predstavovali 24 filmových hviezd v zmluve s Paramount Pictures v tej dobe. Dnes je v logu len 22 hviezd; Michael Giacchino zložil 2 hviezdy fanúšikov Paramountovcov počas 100. výročia štúdia v roku 2012.

Pokračovanie na ďalšej strane...

loading...
Predchádzajúci článok Mýtus alebo pravda: Rastú ženám z piva prsia?
Nasledujúci článok Meghan vraj pije všetkým krv! Kráľovský palác opúšťa služobníctvo