zaujimavosti 0 Zobrazení

18 neobvyklých vecí, ktoré môžete dať do práčky

Ako vyčistiť kopec rôznych druhov predmetov?
od Pavol 2018-11-20
 

Ako vyčistiť kopec rôznych druhov predmetov?

Jednoduché hodenie vecí do práčky vám ušetrí veľa času a úsilia pri čistení rôznych vecí.

1. Kúpeľňové závesy

Môžete vyprať sprchový záves, aby ste odstránili špinu a pleseň. Uistite sa, že do práčky pridáte aj niekoľko uterákov, aby sa záves v práčke nepotrhal. Použite malé množstvo bežného pracieho prostriedku spolu s 1 odmerkou jedlej sódy. Jedlá sóda pomôže uvoľniť stvrdnuté špinavé kúsky na predmete a uteráky vám ho pomôžu vyčistiť!

2. Sedacie kuchynské vankúšiky

Umyte vankúšiky na stoličkách studenou vodou pri jemnom cykle. (Ak je to potrebné, jemne očistite škvrny pred vypraním.) Nechajte ich pred použitím úplne vyschnúť.

3. Rohožky do auta

Ak vaše rohože v aute nie sú príliš veľké alebo príliš ťažké, môžete ich umyť vo svojej práčke! Po dobrom vypraní budú vyzerať omnoho lepšie.

4. Gumové podložky a koberce

Gumové podložky môžu zvládnuť iba príležitostné prania. Ak ich periete príliš často, podložka stratí svoju priľnavosť. Vyperte ich len vtedy, keď to skutočne potrebujú. Nezabudnite ich často vysávať, aby ste ich udržali čisté.

5. Kožené kabelky a peňaženky

Keď som prvýkrát čítala, že môžem umyť koženú kabelku alebo peňaženku vo svojej práčke, bola som veľmi skeptická. Bola som si istá, že sa peňaženka zničí! Ale zvedavosť mi nedala, a tak som to skúsila. A fungovalo to skvele!

6. Rohožky do kúpeľne

Chráňte svoje koberce a malé koberce pri praní s niekoľkými uterákmi.

Pokračovanie na ďalšej strane...

loading...
Predchádzajúci článok Známy herec Ted Danson označil peniaze za mamon a závisť
Nasledujúci článok Výzva pre váš mozog: dokážete vyriešiť tieto 3 hádanky?