sport 1,695 Zobrazení

Weiss sa rozhodol ukončiť reprezentačnú kariéru

Weiss: Končím, vyjadrím sa neskôr
od Pavol 2018-11-21
 

Najhorúcejšou športovou témou dnešného dňa je rozhodnutie Vladimíra Weissa mladšieho ukončiť reprezentačnú kariéru pod vedením trénera Pavla Hapala.

28-ročný krídelník katarského klubu Al Gharafa zostal v novembrových dueloch Ligy národov UEFA proti Ukrajine (4:1) a Česku (0:1) bez minutáže v najcennejšom drese.

A keď sa na ihrisko nedostal ani pri treťom striedaní v súboji v pražskom Edene, zamieril počas stretnutia do šatne. A po zápase musel okrem prehry, trenér slovenskej reprezentácie riešiť aj ďalší výstrelok Vladimíra Weissa. 

"V priebehu zápasu som si to nevšimol, lebo som koučoval mužstvo. Dozvedel som sa to, až keď som prišiel do kabíny. Budem sa snažiť vykomunikovať to s hráčom, čo ho k tomu viedlo, a uvidíme ďalej. Vieme, akým spôsobom hrá, rozhodli sme sa pre tento variant. Nepustili sme ho do zápasu, ale nikde nie je napísané, že nebude hrať v ďalších dueloch, takže v tom nevidím žiadny problém." povedal po zápase Pavel Hapal.

"Za Hapala som skončil, vyjadrím sa v najbližších dňoch," citovalo stredajšie vydanie denníka Plus Jeden Deň bývalého hráča Manchestru City, Glasgowa Rangers, Espanyolu Barcelona či Olympiakosu Pireus.

K tomu čo urobil počas zápasu Vladimír Weiss mladší sa vyjadrili aj bývalý trenér slovenskej reprezentácie: "Takéto čosi si nedovolí ani Ronaldo, lebo k trénerovi treba mať trochu aj úctu. Pavel Hapal bol vynikajúci futbalista a vo futbale dokázal veľa,” zdôraznil Ladislav Jurkemik.

"Ak sa niekde vyjadril, že v reprezentácii končí, predo mnou tak neurobil, nemám od neho žiadne oficiálne stanovisko a pokiaľ ho mať nebudem, nemám sa k čomu vyjadriť. Loptička je teda na jeho strane, on musí vysvetliť, čo sa stalo. Rozhodne nechcem urobiť unáhlené závery.“ reagoval trenér slovenskej reprezentácie Pavol Hapala na odchod Vladimíra Weissa z reprezentácie.

 

loading...
Predchádzajúci článok Bude seriál Sestričky pokračovať?
Nasledujúci článok Linecké pečivo s mäkkým cestom, ktoré sa na jazyku rozplýva