zaujimavosti 1,968 Zobrazení

Vyhnite sa týmto frázám, ak nechcete mať z dieťaťa osamelého človeka

Toto je 6 fráz rodičov, ktoré menia detí na samotárske
od Pavol 2018-11-28
 

Toto je 6 fráz rodičov, ktoré menia detí na samotárske.

Všetci rodičia chcú pre svoje deti to najlepšie, ale nie vždy dokáže preniesť svoje myšlienky správnym spôsobom mladšej generácii. Ale niektoré frázy opakujú rodičia tak často, že ich deti to berú za absolútnu pravdu.

Preto sme sa rozhodli zistiť, akým frázam by ste sa mali vyhnúť pri rozhovoroch s vašimi deťmi, aby ste nevytvárali problémy v ich budúcich vzťahoch.

“Si najlepší/najlepšia”

Za touto frázou sa zväčša skrýva kult dieťaťa. Samozrejme, že pre rodičov je ich dieťa to najlepšie, je princezná, či princ a jednoducho svetlo ich života, ale ak sa dieťa učí, že je najlepšie a že všetko na svete je pre neho, v konfrontácii s realitou to bude v dospievaní pre neho veľmi bolestivé. Hlavne kvôli tomu, že vzťah si nesie so sebou flexibilitu a záväzok, a tak bude veľmi ťažké pre princa, či princeznú dobre vychádzať s inou osobou.

“Mama/otec vie čo je najlepšie”

Zvyčajne sa za touto frázou skrýva túžba zachrániť dieťa pred sklamaním a chrániť ho pred nesprávnou voľbou z pohľadu rodičov. Taktiež sa to využíva pri výbere profesie, či hobby pre dieťa. Neskôr deti, ktoré túto "pravdu" prijali, vážne strácajú schopnosť byť nezávislí v dospelosti a sotva nájdu partnera a nadviažu vzťahy.

“Dovoľ mi to urobiť”

Táto fráza je veľmi podobná na tú predošlú. Rodič, vyzbrojený životnými skúsenosťami a dobrými úmyslami, zbavuje dieťa príležitosti urobiť niečo samé: pripraviť sendvič, urobiť úlohu či vyriešiť konflikt so spolužiakom. Takáto výchova podporuje aroganciu, drzosť a nízke sebavedomie zničujúce schopnosť dieťaťa prekonávať krízové situácie a riešiť problémy, ktoré vznikajú vo vzťahoch.

Pokračovanie na ďalšej strane...

loading...
Predchádzajúci článok Táňa sa nakoniec nebude vydávať za svojho priateľa
Nasledujúci článok Penne cestoviny s taveným syrom a slaninkou