zaujimavosti 0 Zobrazení

7 tajomstiev Steve Jobsa na dosiahnutie cieľov, ktoré sú pre väčšinu ľudí nedosiahnuteľné

Zostavili sme 7 pravidiel Steve Jobsa, ktoré vám pomôžu dosiahnuť vaše ciele.
od Pavol 2018-11-30
 

Steve Jobs, jeden z najznámejších ľudí na svete, bol jedným z najúspešnejších podnikateľov. Aj keď mnohí ho vnímajú ako šťastnú osobu, nie je to tak.

Zakladateľ spoločnosti Apple využil veľa trikov, ktoré mu pomohli na ceste k úspechu a bohatstvu, okrem toho jeho spoločnosť dala svetu úžasné zariadenia. Sme presvedčení, že použitím týchto trikov sa život každého môže úplne zmeniť.

Zostavili sme 7 pravidiel Steve Jobsa, ktoré vám pomôžu dosiahnuť vaše ciele pri nižších nákladoch.

1. Ukážte svoje emócie

"Bol posadnutý pri rozprávaní. Po chvíli som sa na neho pozrela nie kvôli počítaču, ale preto, že ma fascinovala jeho vášeň." Wynton Marsalis, americký trumpetista a skladateľ.

Emócie, viera v produkt a vášeň sú veľmi dôležité, vedieť ako predať svoje nadšenie a inšpirovať ostatných ľuďí v ich túžbach. To všetko išlo Steve  Jobsovi veľmi dobre. Veľké prezentácie boli súčasťou jeho hlavnej funkcie. Steve veril vo svoj produkt a svoju inšpiráciu odovzdával so všetkou vášňou ostatným ľuďom. Fungovalo to efektívne. Napríklad mohol hovoriť mnoho hodín s reklamnými spoločnosťami, dávať im nápady s podrobnosťami. To všetko pomohlo spoločnosti Apple vytvoriť reklamy plné emócií a jeho spoločnosti sa podarilo stať niečím väčším ako len organizáciou, ktorá vyrába počítače.

2. Pri rozhodovaní sa riaďte rýchlosťou

"Na väčšine miestach, toto rozhodnutie by trvalo mesiace. Steve to urobil za pol hodiny." povedal Jonathan Ive, senior viceprezident pre dizajn spoločnosti Apple.

Steve Jobs sa dlho nerozhodoval, najmä ak išlo o vytváranie nových produktov. Vo veľkom podniku nie je čas na dlhé premýšľanie a on tomu dokonale rozumel. Jobs si cenil čas, a preto často venoval väčšiu pozornosť intuícii ako údajom z marketingových štúdií. Napríklad sa okamžite rozhodol, že prvý iMac bude spustený s farbami dúhoviek a nezlyhal, pretože boli veľmi úspešné na trhu. Samozrejme, niekedy urobil chyby, ale Steve ich jednoducho napravil.

Pokračovanie na ďalšej strane...

loading...
Predchádzajúci článok Na sneh môžte zabudnúť, Slovensko čaká prudké oteplenie
Nasledujúci článok 14 neočakávaných fotiek politikov, ktoré ste určite nikdy nevideli