sport 1,170 Zobrazení

Luka Modrić sa stal najlepším futbalistom sveta, zvíťazil v ankete Zlatá lopta

Chorvátsky stredopoliar Luka Modrić sa stal najlepším futbalistom sveta.
od Pavol 2018-12-04
 

Chorvátsky stredopoliar Luka Modrić sa stal najlepším futbalistom sveta. Za víťaza ankety ho vyhlásili prvýkrát, na tróne nahradil bývalého klubového spoluhráča Cristiana Ronalda.

Luka Modrić dokázal po ocenení FIFA The Best zvíťaziť aj v ankete magazínu France Football Zlatá lopta (Ballon d’Or) a po dlhých rokoch ukončil víťaznú nadvládu Cristiana Ronalda a Lionela Messiho.

Modrič po ceremónii vyhlásil, že zisk trofeje Ballon d´Or je víťazstvo všetkých hráčov, ktorí si zaslúžili toto vyznamenanie, ale v čase dominantnosti fenomenálneho dua C. Ronaldo - Messi naň nemali nárok.

"Títo dvaja boli v ostatnom desaťročí na výnimočnej úrovni. Možno v minulosti boli hráči, ktorí by si zaslúžili vyhrať Zlatú loptu, napríklad Xavi, Wesley Sneijder alebo Andrés Iniesta, ale nestalo sa to. Ľudia možno chceli niečo iné, neviem... Myslím si, že dnešný večer priniesol víťazstvo futbalu. Mám veľkú radosť, že som vyhral, ale zároveň si myslím, že táto trofej je pre všetkých, ktorí si ju zaslúžili a nikdy nezískali," vyhlásil 33-ročný stredopoliar Realu Madrid podľa webu soccerway.com.

Tento rok doviedol chorvátsku reprezentáciu spoločne so spoluhráčmi až do finále majstrovstiev sveta, kde však Chorváti nestačili na Francúzov.

Foto: TASR/AP

loading...
Predchádzajúci článok Rytmusovi naložila manželka Paľa Drapáka
Nasledujúci článok Toto je zoznam potravín, ktoré svojmu psovi rozhodne nedávajte