zaujimavosti 0 Zobrazení

10 znakov svedčiacich o tom, že ste oveľa inteligentnejší, než si myslíte

Máte niektorí z týchto 10 znakov?
od Igor 2018-06-27
 

Každý prežíva množstvo pochybností v každodennom živote. A bolo by ich oveľa viac, nebyť vašej inteligencie, ktorú nevedomky či automaticky využívate. Existuje dôvod, prečo ľudia hovoria, že vaše známky neurčujú, či ste šikovný alebo nie. Tu sú niektoré faktory, ktoré vás presvedčia, že mnohokrát podceňujete svoju inteligenciu. Takže sa pozrime na 10 vlastností, či niektorá z nich nedrieme aj vo vás!

10. Máte chaotický rukopis:

Štúdie uvádzajú, že inteligentní ľudia majú naozaj chaotický rukopis. Ako sa totiž zistilo, nečitateľné či nedbalé písmo je výsledkom vysokej aktivity mozgu. Myšlienkový proces je skrátka taký rýchly, že sa nedokáže skoordinovať s pohybom ruky. Ľudia, ktorí píšu nesmierne škaredo, tak môžu byť mimoriadne tvoriví. Otrasným písmom sa vyznačovali aj niektoré významné osobnosti kultúrneho života, napríklad Beethoven či Picasso, no chaotický rukopis bol typický aj pre génia Alberta Einsteina. V hovorovej reči sa takéto písmom prirovnáva aj k písmu lekárov, ktoré je skutočne nečitateľné, no teraz je jasné, že toto prirovnanie nie je náhodné.

9. Ste zvedavá osoba:

Zvedaví ľudia majú skôr rafinovaný a rozvinutý spôsob myslenia. Vždy majú záujem udržať krok s progresívnym svetom, aby s ním pokročili. Inteligentní ľudia sa snažia zhromažďovať informácie o globálnom svete a získať viac a viac informácií, aby nimi mohli kŕmiť svoj mozog. Intelektuálni ľudia sú známi tým, že investujú svoj čas a úsilie do svojho intelektu, aj keď si niekedy neuvedomujú, že to robia.

loading...
Predchádzajúci článok Fakty o Hoteli Bublina, ktorý vám poskytne najlepší spôsob, ako vidieť severné svetlá
Nasledujúci článok Ako si vybrať chutný vodný melón?