zaujimavosti 2,028 Zobrazení

Toto na Slovensku po Novom roku zdražie

Koľko budete platiť viac po Novom roku za elektrinu a ďalšie komodity?
od Pavol 2018-12-07
 

Od nového roka čaká Slovensko niekoľko ekonomických zmien, od 1. januára 2019 sa zdvihne hrubá mzda na 520€, zvýši sa daňový bonus pre niektoré rodiny, ale taktiež zdražeje elektrina, plyn, kúrenie, voda a je dosť možné, že na potraviny sa uvalí 2% daň, ktorú budú musieť zaplatiť obchodné reťazce a možno aj koncoví spotrebitelia. 

Úrad pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO) zverejnil maximálne ceny energií, ktoré vám distribučné spoločnosti môžu vyrubiť.

Je tak zrejmé, že aj napriek zvyšeniu minimálnej mzdy a daňového bonusu si budú musieť slováci siahnuť hlbšie do peňaženky, a je tak otázne, či pocítia lepšiu životnú úroveň. 

Po novom roku môže byť účet za celoročnú spotrebu energií v byte v niektorých prípadoch vyšší až o 60 eur a tí, čo bývajú v domoch a kúria plynom, si priplatia ešte viac.


Regulačný úrad však odklepol maximálne ceny – tie reálne budú závisieť od vašej distribučnej spoločnosti. „ÚRSO neurčuje dodávateľom elektriny, plynu, tepla či vody pevnú cenu, ale maximálnu cenu, ktorá sa nesmie prekročiť. V rámci trhovej súťaže však všetci dodávatelia energií môžu domácnostiam okamžite ponúknuť nižšiu cenu,“ pripomenul hovorca úradu Radoslav Igaz. Pozrite sa, ako regulačný úrad rozhodol.

Pokračovanie na ďalšej strane...

loading...
Predchádzajúci článok V Luxembursku už nebudú platiť za verejnú dopravu
Nasledujúci článok 25 zaujímavostí, ktoré ste o rozprávke Mrázik určite netušili