zaujimavosti 0 Zobrazení

Nový film 'Rozhovor s Bohom' prináša odkaz o viere a spáse

Film Rozhovor s Bohom (An Interview with God) mal v Spojených štátoch premiéru 20. augusta, ale stále sa netuší, kedy sa dostane do iných krajín.
od Pavol 2018-12-10
 

Film Rozhovor s Bohom (An Interview with God) mal v Spojených štátoch premiéru 20. augusta, ale stále sa netuší, kedy sa dostane do iných krajín.

Produkcia pripravila film, ktorý rozpráva o bojoch, s ktorými sa kresťania stretávajú počas svojej cesty viery.

Koproduktor Harrison Powell vysvetľuje, že myšlienkou nebolo len vytvoriť náboženský film, ale taktiež hovoriť o hľadaní významu života.

Dokonca aj tí, ktorí nie sú kresťania, sa môžu popasovať s otázkami protagonistu Paula, ktorý zažíva krízu vo viere a hľadá odpovede.

Vo filme si samotného Boha zahral David Strathairn a Brenton Thwaites si zahral postavu Paula, neveriaci novinár, ktorý príjme výzvu, urobiť rozhovor s niekým, kto o sebe vyhlasuje, že je Boh.

Koproduktor Powell v rozhovore povedal, že myšlienka začala ako fikcia, ale na základe biblických princípov. Cieľom bolo vytvoriť film, ktorý pobaví a povzbudí otázku ohľadom viery.

Zaujímalo by ma: Aké otázky by som položil Bohu? Jednou z tém vo filme je, prečo ľudia potrebujú spásu, ak Boh miluje každého.

Powell tvrdí, že ľudia majú mnoho pochybností o Bohu a tento návrh sa snaží odpovedať na niektoré z nich. Producent vysvetľuje, že film pripomína publiku to, čo v živote zažil každý jeden z nás, a to je nejaký vnútorný boj o existencii Boha.

Posolstvo, ktoré chcú týmto filmom odkázať je, že mnohí kresťania sú príliš zaneprázdnení a zabúdajú na to, čo je potrebné pre rozhovor: hovoriť a počúvať. S toľkými rozptýleniami okolo nás je čoraz ťažšie počúvať. Verí, že to, čo uvidíme vo filme o Paulovom živote, je pre nás všetkých dobrou spomienkou na to, ako by mal vyzerať vzťah s Bohom.

Takisto ukazuje na konci filmu, že Božia láska vždy prekvapí ľudí a ich očakávania. Ľudia môžu vnímať lásku k Bohu, a preto neexistuje žiadna otázka, ktorá by bola zákazaná, a že nič nedokáže zmeniť Jeho lásku k nám.

Samotný trailer nájdete na ďalšej strane...

loading...
Predchádzajúci článok 10 ľahkých a elegantných tipov na vianočnú výzdobu
Nasledujúci článok Deti zo seriálu Oteckovia prespievali známu vianočnú pieseň