zaujimavosti 3,057 Zobrazení

Potraviny, ktoré v skutočnosti nie sú tak zdravé ako vyzerajú

Na prvý pohľad zdravé a diétne potraviny nemusia v skutočnosti také byť
od Igor 2018-12-12
 

Mnohí ľudia sa snažia o zdravé stravovanie, siahajú po zdravých a diétnych potravinách, ale robia správne? Nie všetky potraviny, ktoré na prvý pohľad vyzerajú zdravo musia byť aj v skutočnosti zdravé a diétne. Poďte sa s nami teda pozrieť na niektoré z nich, možno vás čaká nemilé prekvapenie.

1. Celozrnné pečivo

Väčšina z ponuky celozrnného pečiva, ktoré kupujeme v bežných obchodoch a hlavne vo veľkých obchodných reťazcoch, je len zafarbené biele a klasické pečivo.Ak teda plánujete schudnúť vďaka nahradeniu bežného bieleho pečiva , celozrnným, kupujte si celozrnné pečivo aj naďalej, ale len v špeciálnych najlepšie bio predajniach. Ešte lepším receptom však je vypustiť alebo aspoň výrazne obmedziť pečivo ako také.

2. Cereálie

Ak sa snažíte schudnúť, cereálie na raňajky nie sú práve tá najlepšia voľba. Spravidla sú plné sacharidov, ktoré vám pri chudnutí nepomôžu, skôr naopak. Naviac ak kupujete práve tie v lákavých obaloch, väčšinou kupujete doslaďované cereálie, ktoré sú pre správnu výživu ešte horšie. Pozor treba dávať aj na to, s čím cereálie kombinujete. Radšej si na raňajky doprajte biely jogurt, ak si chcete pozmeniť jeho chuť, môžete do neho pridať trochou medu a určite do bude mať na vás lepší efekt.

3. Džús

Džús určite odporúčame, ale pozor, nie je džús ako džús. Zamerajte sa na džúsy, ktoré sú vyrobené skutočne len z pravého ovocia alebo zeleniny. Tie krabicové väčšinou za veľa nestoja a obsahujú množstvo cukru. Ak máte trochu času, najlepšie je odšťaviť čerstvé ovocie alebo zeleninu.

Pokračovanie na ďalšej strane...

loading...
Predchádzajúci článok Chcete byť šéfkuchárom? Využite týchto 10 trikov, ktoré ocení aj každá gazdinka
Nasledujúci článok Kali vydal desiaty album 'Dovi Dopo'