zaujimavosti 2,858 Zobrazení

Diaľnica do Košíc už o tri roky! Autom len za 4 hodiny

Slováci sa dočkajú priamej diaľnice do Košíc, cesta im potrvá len 4 hodiny
od Igor 2018-12-13
 

Konečne dobrá správa pre Slovákov! Slováci sa konečne dočkajú priamej diaľnice do Košíc, cesta autom nám potrvá len 4 hodiny. Má to však ale jeden háčik...

Výstavba diaľnice D1, ktorá má prepojiť hlavné mesto Bratislavu z východoslovenskou metropolou Košice sa neustále posúva a jej otvorenie bolo donedávna v nedohľadne. Teda pravdu povediac, z pohľadu slovenskej vlády aj v nedohľadne ostáva, najpriaznivejšie prognózy hovoria najskôr o roku 2026. 

Napriek tomu sa Slováci môžu tešiť, v prepojení dvoch najväčších slovenských miest nám totiž pomôže náš južný sused - Maďarsko. Diaľnicu M30 medzi Miškovcom a maďarsko-slovenskou štátnou hranicou pri Košiciach v dĺžke takmer 57 kilometrov plánujú Maďari dokončiť v roku 2021 a úsek rýchlostnej cesty M15 Hegyeshalom – Rajka neďaleko Bratislavy v dĺžke 15 km chcú rozšíriť na štyri jazdné pruhy do konca roka 2020.

Po dokončení spomínaných úsekov v Maďarsku sa tak slovenskí motoristi budú môcť dostať z Košíc do Bratislavy po už prevádzkovanom úseku rýchlostnej cesty R4 Košice – Milhosť k hranici s Maďarskom, ďalej po diaľnici M30 do Miškovca, po M3 do Budapešti a odtiaľ po M1 a slovenskej D2 do Bratislavy.

A koľko za použitie maďarskej diaľnice zaplatíme?

Pokračovanie na ďalšej strane...

loading...
Predchádzajúci článok Ako to bude s Táňou a Peťom po Farme?
Nasledujúci článok Toto sme vyhľadávali na Google v roku 2018 najviac