sport 0 Zobrazení

Miro Šatan sa vo veľkom štýle rozlúčil s kariérou

Dlhoročný kapitán slovenskej hokejovej reprezentácie odišiel do dôchodku.
od Pavol 2018-12-19
 

Dlhoročný kapitán slovenskej hokejovej reprezentácie odišiel do dôchodku.

Určite nám dáte za pravdu, ak povieme, že Miroslav Šatan patril medzi generáciu slovenských hokejistov, kedy sme sa na hokej našich reprezetantov stále tešili. Pretože aj keď naše reprezentačné mužstvo nezvíťazilo, aspoň v zápasoch nechali aj svoje srdiečko.

Charizmatický útočník sa rozlúčil s aktívnou činnosťou 18. deň v mesiaci o 18. hodine v zápase hranom trikrát 18 minút. Stojí za zmienku, že vo svojej reprezentačnej kariére nosil dres s číslom 18. Duel, v ktorom sa stretli výbery bielych a modrých, napokon vyhrali bieli 11:8.

Na vypredanom zimnom štadióne Ondreja Nepelu sledovali duel vypredané tribúny. Vedenie Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) zaradilo Miroslava Šatana do Siene slávy, kde bezpochyby aj patrí.

Na akciu si rekordér v počte strelených gólov v drese Slovenska pozval desiatky spoluhráčov, prevažne hráčov z tzv. zlatej generácie.

Nechýbal ani trojnásobný víťaz NHL Marián Hossa, do hry však zasiahnuť nemohol. Kvôli zdravotným problémom už druhú sezónu nehrá a zo zámoria nedostal povolenie.

zdroj: https://sport.aktuality.sk/c/373355/foto-posobiva-rozlucka-miroslava-satana-pred-vypredanym-hladiskom-v-bratislave/, foto: TASR

Predchádzajúci článok Reakcia chlapčeka, ktorý uvidel vianočnú výzdobu
Nasledujúci článok Google si prizval na reklamu hrdinu Sám doma