zaujimavosti 1,391 Zobrazení

Najväčšie markety v Austrálii zakázali igelitky a spotreba klesla o 80%

Zákaz plastov na jednorazové použitie dvomi najväčšími reťazcami supermarketov v Austrálii zabráni vstupu 1,5 miliárd vreciek do životného prostredia za menej ako pol roka.
od Pavol 2018-12-30
 

Zákaz plastov na jednorazové použitie dvomi najväčšími reťazcami supermarketov v Austrálii zabráni vstupu 1,5 miliárd vreciek do životného prostredia za menej ako pol roka.

Národné maloobchodné združenie (NRA) 3. decembra odhalilo, že spotreba plastových vreciek na jedno použitie klesla o 80%, pretože Coles a Woolworths prestali distribuovať tašky koncom júla.

Iba ročná spotreba igelitiek v reťazci Coles bola 3,2 miliardy. Zmieňovaný prístup obchodov k plastovým taškám platí iba v štátoch a teritóriách, kde doposiaľ nebol prijatý zákon o zákaze jednorázových igelitiek. Reťazce zakázali predaj plastových igelitiek v Novom Južnom Walese, Victorii a Západnej Austrálii.

Podľa manažéra Woolworths a Coles, ktorých materské spoločnosti Woolworths Limited a Wesfarmers sú dve najväčšie austrálske spoločnosti podľa príjmov, pripravili cestu malým podnikom, aby nasledovali ich príklad.

Namiesto distribúcie plastových igelitiek na jedno použitie zdarma tieto dva supermarkety teraz odporúčajú zákazníkom, aby si priniesli svoje vlastné opakovane použiteľné tašky alebo aby si kúpili opakovane použiteľné tašky.

Austrália prijala právne predpisy na postupné vyraďovanie plastových igelitiek na jedno použitie v každom štáte a na území, s výnimkou Nového Južného Walesu, štátu s najľudnatejším štatútom.

zdroj: https://www.straitstimes.com/asia/australianz/australian-plastic-bag-consumption-down-80-per-cent-following-supermarket-ban

loading...
Predchádzajúci článok Marpo rozdá časť svojej odmeny za zápas s Rytmusom! Komu?
Nasledujúci článok Šokujúce odhalenie o Meghan Markle